IT Security Workshop 2022

Popis akce

Konference proběhla 22.3.2022 v prezenční podobě (onsite) a také byla streamována (online). Registrovat se můžete i dodatečně a zhlédnout akci v plném rozsahu ze záznamu.

Letos se sejdeme již pošestnácté nad aktuálními tématy IT bezpečnosti, na akci hojně vyhledávané partnery i návštěvníky. Vystoupí přední odborníci z praxe i z akademického prostředí,  součástí prezentací budou praktické ukázky i případové studie.

Pro koho je akce určena: IT profesionálové, IT manažeři, manažeři společností zastupující soukromý sektor stojící mimo oblast IT, veřejná správa, podnikatelé, konzultanti

Konference proběhne v hybridní podobě, tedy prezenčně (onsite) a také bude streamována (online). Preferovanou formu účasti si můžete zvolit při registraci.

Závěrečnou zprávu z konference si můžete prohlédnout ZDE.

Cena

Online záznam
900 Kč + DPH


Datum a čas

22/03/2022
09:00 - 14:00h

Místo

Hotel Grandior, Praha / Online

Na Poříčí 1052/42

Praha 1

Z programu

Aleš Špidla | Jak propojit zatím nepropojené - Byznys, Bezpečnost a Provoz - když se vůbec nemají rádi
Je nutno změnit filosofii přístupu k bezpečnosti, a to jejím provázáním s byznysem a provozem. Procesně (i informačně), technologicky i lidsky. Co to je síť reality, domény a scénáře a jak by to mohlo fungovat? To se dozvíte z této přednášky.

Jaroslav Vašek | Co hacker nevidí to hacker nezničí
Víte o tom, že každých cca 40 vteřin proběhne na zemi úspěšný kybernetický útok? Bude některých příštích 40 vteřin těch našich? Nikdo neví…. Zástupci firem, kteří se do této nepříjemné situace dostali jsou však za jedno. „Chybovali jsme v našem názoru, že nám se to stát nemůže, protože jsem investovali mnoho peněz do ochrany“. V naší prezentaci budeme věnovat řešení pro garantovanou a rychlou obnovu po takovém útoku.

Samuel Král | Kdo je provozovatelem podle zákona o kybernetické bezpečnosti?
Zákon o kybernetické bezpečnosti definuje provozovatele informačního nebo komunikačního systému coby osobu zajišťující funkčnost technických a programových prostředků tvořících takový systém. Přednáška se bude zabývat rozdíly v definicích a povinnostech provozovatelů a významných dodavatelů a představí praktické dopady extenzivního výkladu definice provozovatele. Současně nastíní možná řešení včetně změny legislativy.

Tomáš Pluhařík | Kybernetická bezpečnost kolejových vozidel
Případová studie testování kolejových vozidel ve spolupráci s VUZ (Výzkumný ústav železniční). Jak jsme testovali různé typy vlaků a zjišťovali jejich reálné zranitelnosti, obecná rizika, součastnost a budoucnost architektury řídících a IT systému kolejových vozidel. Zástupce společnosti Cyweta dá nahlédnout do reálných kybernetických rizik současných kolejových vozidel a co nám hrozí pokud tato rizika nebudeme řešit.

Celý program

Přednášející


Aleš Špidla
čestný prezident, Český institut manažerů informační bezpečnosti
Ing. Aleš Špidla vystudoval technickou kybernetiku, V roce 2011 jako ředitel odboru kybernetické bezpečnosti na ministerstvu vnitra ČR koncipoval strategii kybernetické bezpečnosti České republiky a zapojil se do diskusí nad věcným záměrem a potom i samotným zákonem o kybernetické bezpečnosti. Dále pracoval jako vedoucí sekce informatiky Státního ústavu pro kontrolu léčiv, ředitel odboru bezpečnostních politik ministerstva práce a sociálních věcí, manažer oddělení řízení rizik ve společnosti Price Waterhouse Coopers, poté ve státním podniku CENDIS, s.p. jako specialista pro kybernetickou bezpečnost a ve státním podniku NAKIT, s.p. jako vedoucí oddělení v sekci bezpečnosti. Poté působil jako manažer kybernetické bezpečnosti na Generálním finančním ředitelství. Je četným prezidentem Českého institutu manažerů informační bezpečnosti, garantem a pedagogem MBA studijního programu „Management a kybernetická bezpečnost“ a spolugarantem a pedagogem LL.M programu „Ochrana informací“ na Vysoké škole CEVRO Institut. Je zarputilým evangelizátorem problematiky kybernetické a informační bezpečnosti ve všech jejích aspektech. Přednáší na konferencích, vystupuje v médiích, publikuje články s touto tématikou.

Jaroslav Vašek
Advisory ISG Sales Engineer, Dell Technologies
Experienced Advisory System Engineer with a demonstrated history of working in the information technology services industry and banking. Skilled in Storage Area Network (SAN), Technical Support, Storage, and IT Service Management. Strong engineering professional with a focus in Electrical, Electronic and Communications Engineering Technology

Samuel Král
Advokát, Senior Associate, ROWAN LEGAL
JUDr. Samuel Král se v týmu advokátní kanceláře ROWAN LEGAL zaměřuje na oblast práva duševního vlastnictví, IT, kybernetické bezpečnosti, franšízingu a obecné smluvní agendy mezi podnikateli. Mezi jeho klienty patří české a mezinárodní společnosti ze sektorů IT, on-line a finančních služeb, energetiky, výrobního průmyslu či veřejní zadavatelé. Je držitelem akreditace Úřadu průmyslového vlastnictví pro poskytování služby IP Scan pro grantový program Ideas Powered for Business – SME Fund. Studoval na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a ve Velké Británii. Je autorem několika desítek odborných i populárně naučných článků převážně z oblasti práva duševního vlastnictví a kybernetické bezpečnosti.

Ondřej Šrámek
Security Analyst, PwC
Ondřej Šrámek po absolvování Fakulty informatiky Masarykovy univerzity nastoupil jako odborník na kybernetickou bezpečnost do Národního centra kybernetické bezpečnosti při NBÚ. Následně působil jako vedoucí skupiny, později vedoucí oddělení Analýzy síťového provozu NCKB až do svého odchodu z úřadu. V září 2018 nastoupil jako Security Analyst do společnosti Oracle kde měl na starost vývoj nových detekcí se zaměřením na cloudové prostředí. Od dubna 2021 pracuje v PwC jako Security Analyst, kde se zabývá převážně Incident Response a forenzní analýzou. Od roku 2014 se pravidelně účastní kybernetických cvičení, zejména Locked Shields. Je členem aktivní zálohy AČR (VeKySIO) a od roku 2018 dělá lektora kurzu bezpečnosti v neziskové organizaci Czechitas.

Vojtěch Bumba
Head of Development, Trusted Network Solutions
Vojtěch Bumba působí jako vedoucí vývoje ve společnosti Trusted Network Solutions, která je tvůrcem bezpečnostního řešení Kernun Adaptive Firewall. Kromě vývoje firewallu se Vojtěch zabývá i projektem Kernun Central Station, což je cloudový modul zodpovědný za tvorbu databáze aktivních hrozeb. Právě tato databáze je srdcem bezpečnostních řešení Kernun.

Boris Mittelmann
Senior Systems Engineer, VEEAM
Boris Mittelmann pracuje více než 20 let v IT. Zaměřuje se primárně na optimalizaci datových center, vysokou dostupnost, BC/DR, zálohování a ochranu dat.

Tomáš Volný
Etický hacker, člen Red Teamu, Unicorn Systems
Tomáš je zkušený etický hacker, který pracuje na mnoha zajímavých projektech pro tuzemské i zahraniční banky, státní instituce, nemocnice apod. Tomáš se zaměřuje na testování webových aplikací, mobilních aplikací nebo infrastruktury. Tomáš je klíčovým členem Red Team operací. Má za sebou řadu security assesmentu včetně phishingu, vishingu, baitingu, dumpster divingu, OSINT, fyzického vniknutí, card clonningu, wifi assesmentu a síťových útoků.

Tomáš Pluhařík
CEO, Cyweta

Partneři konference

Hlavní partneři
Partneři
Mediální partneři

Pořadatel

Exponet s.r.o.

Již od roku 2000 se věnujeme event managementu, za sebou máme stovky realizovaných akcí a pěknou řádku spokojených klientů. Stejně dlouho pořádáme odborné IT konference, které si kladou za cíl seznamovat účastníky s novinkami v oboru, případovými studiemi i nabídkou produktů společností.