IT Security Workshop 2021

Popis akce

Konference proběhla online 23.3.2021. Registrovat se můžete i dodatečně a zhlédnout akci v plném rozsahu ze záznamu.

Slabiny živelné digitalizace státu, novelizace Zákona o kybernetické bezpečnosti, zkušenosti s kontrolou ze strany NÚKIB, obrana proti kybernetickým útokům, ochrana dat či nákladově efektivní kybernetická obrana. Tato a mnohá další témata byla součástí programu jubilejního 15. ročníku IT Security Workshopu. Vzhledem k epidemiologické situaci akce proběhla online, pro všechny registrované účastníky byl k dispozici záznam.

Závěrečná zpráva ke stažení ZDE.

Ohlasy partnerů a účastníků:

"Děkuji Vám za vynikající organizaci, věřím, že on-line to bylo hodně těžké, ale zvládli jste to na jedničku."
Petra Holubcová, Marketing manager, System4u a.s.

Cena

800 Kč + DPH


Datum a čas

23/03/2021
09:00 - 13:00h

Místo

online

Z programu

Aleš Špidla | Může mít nedigitální virus vliv na digitalizaci?
Nedigitální virus nám ukázal v plné nahotě slabiny digitalizace státu tím, že nás do živelné digitalizace v podstatě vehnal. Co všechno vyplavalo na povrch, jak karanténa nastavila zrcadlo naší digitální gramotnosti a jak z toho ven? Na co při cestě ven nezapomenout a co nepřehlédnout?

Pavel Hejl | Zákon o kybernetické bezpečnosti: novinky a zkušenosti s kontrolou
Od 28. června 2021 budou účinná zbývající ustanovení Evropského Aktu o kybernetické bezpečnosti (nařízení 2019/881), která se týkají vnitrostátní certifikace kybernetické bezpečnosti. V této souvislosti se rovněž připravuje prováděcí novela zákona o kybernetické bezpečnosti. Další novela doplní zákon o kybernetické bezpečnosti v souvislosti s poskytováním cloud computingu orgánům veřejné správy. Z významných událostí loňského roku je potřeba připomenout také výrazné změny v určujících kritériích významných informačních systémů ve vyhlášce o významných informačních systémech a jejich určujících kritériích, k nimž NÚKIB vydal několik podpůrné materiály. Příspěvek představí tyto legislativní změny a shrne také praktické zkušenosti s kontrolou ze strany NÚKIB.

Roman Zavadil | Jak ochránit hodnoty firmy
Změna, rychlost, on-line, home-office, komunikační nástroje a sdílení dat. Nejčastěji skloňovaná slova v uplynulém roce. Tyto změny kladou obrovské nároky na nejcennější aktiva každé firmy – zaměstnance a data. Safetica ochrání vaše zaměstnance před chybami při práci s daty vaší společnosti. Zajistí tak, že vaše data budou tam, kde je chcete mít a ne např. volně dostupná na internetu.

Ondřej Nekovář, Jan Pohl | Attack surface modelování za využití OSINT
Jednou z kategorií Gray Zone (Šedé zóny) aktivní obrany je Information sharing (Sdílení informací) pod kterou řadíme OSINT (Open Source INTelligence) zdroje a nástroje. Právě tyto zdroje a nástroje slouží k získání důležitých informací o prostředí obránce, které jsou veřejně dostupné a může se k nim snadno dostat útočník. Tyto informace pak může využít pro svůj útok. Za pomoci praktických ukázek vám předvedeme jakým způsobem hledat a najít informace, které o vás může zjistit útočník bez toho aniž by aktivně vstoupil do vaší sítě. A dále jak tyto informace využije při stanovení plánu a výběru techniky útoku.

Jozef Kačala | GFI Network security solution
Kolik aplikací nebo funkcí potřebujeme na dostatečné zabezpečení naší sítě? V rámci GFI Unlimited jsme vytvořili tzv. Solution sety, se kterými lze expandovat v rámci množství používaných bezpečnostních funkcionalit bez zatížení firemního rozpočtu.

Celý program

Přednášející


Aleš Špidla
čestný prezident, Český institut manažerů informační bezpečnosti
Ing. Aleš Špidla vystudoval technickou kybernetiku, V roce 2011 jako ředitel odboru kybernetické bezpečnosti na ministerstvu vnitra ČR koncipoval strategii kybernetické bezpečnosti České republiky a zapojil se do diskusí nad věcným záměrem a potom i samotným zákonem o kybernetické bezpečnosti. Dále pracoval jako vedoucí sekce informatiky Státního ústavu pro kontrolu léčiv, ředitel odboru bezpečnostních politik ministerstva práce a sociálních věcí, manažer oddělení řízení rizik ve společnosti Price Waterhouse Coopers, poté ve státním podniku CENDIS, s.p. jako specialista pro kybernetickou bezpečnost a ve státním podniku NAKIT, s.p. jako vedoucí oddělení v sekci bezpečnosti. Poté působil jako manažer kybernetické bezpečnosti na Generálním finančním ředitelství. Je četným prezidentem Českého institutu manažerů informační bezpečnosti, garantem a pedagogem MBA studijního programu „Management a kybernetická bezpečnost“ a spolugarantem a pedagogem LL.M programu „Ochrana informací“ na Vysoké škole CEVRO Institut. Je zarputilým evangelizátorem problematiky kybernetické a informační bezpečnosti ve všech jejích aspektech. Přednáší na konferencích, vystupuje v médiích, publikuje články s touto tématikou.

Pavel Hejl
Senior Associate, ROWAN LEGAL
Mgr. Ing. Pavel Hejl se specializuje zejména na oblast informačních technologií, kybernetické bezpečnosti a ochranu osobních údajů. Dlouhodobé zkušenosti má také v oblastech ochrany hospodářské soutěže a práva telekomunikací. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a Fakultu informatiky a statistiky na Vysoké škole ekonomické v Praze. Během studia informatiky získal Pavel praktické zkušenosti v oblasti moderních technologií, když pracoval 5 let jako IT developer při vývoji Informačního systému pro vyšší a krajské soudy v České republice. Pavel často prezentuje na konferencích v České republice a je jedním z autorů komentáře k patentovému zákonu, vydaného v roce 2017 v nakladatelství C. H. Beck.

Jindřich Šavel
CEO, Novicom s.r.o.
Jindřich Šavel v Novicomu uplatňuje své 30leté zkušenosti z oblasti návrhů a dodávek infrastruktur, aplikačního software, systémů pro správu dokumentů a řízení procesů, tvorby a řízení firemní, produktové i marketingové strategie a budování prodejní sítě. Právě při realizaci dodávek pro efektivní správu a zabezpečení počítačových sítí se měl možnost detailně seznámit se způsoby zajištění kybernetické bezpečnosti a také se širokou nabídkou produktů kybernetické ochrany na trhu. V Novicomu pracuje od konce roku 2012, kde nejprve zastával pozici obchodního ředitele, a od května 2020 působí jako CEO.

Roman Zavadil
Head of Channel Sales, Safetica
Roman Zavadil 16 let pomáhá zákazníkům a partnerům v oblasti bezpečnosti citlivých dat organizací a předcházení rizikům, které přicházejí zevnitř. U společnosti Safetica pak působí sedm let, kde má na starosti partnerskou síť v České republice.

Tomáš Pluhařík
CEO, Cyweta

Filip Kolář
Obchodní zástupce pro ČR, F5
Filip Kolář má v F5 na starosti Českou republiku. V F5 byl nejdříve zodpovědný za segment telekomunikací v Čechách, Slovensku a Maďarsku. Nyní se stará o spokojenost F5 zákazníků a další rozvoj obchodní sítě integračních partnerů.

Jozef Kačala
Vicepresident of Global Sales Engineering, GFI Software
Jozef Kačala pracuje v spoločnosti GFI Software na pozícii Vicepresident of Global Sales Engineering. Hlavnou náplňou jeho práce je komunikácia so zákazníkmi, konzultácie pri nasadení produktov v oblasti IT komunikácie a bezpečnosti. V súčasnosti sa zaoberá vplyvom rôznych druhov aplikácií na firemní bezpečnosť s ohľadom na to, akým najlepším spôsobom firemnú sieť zabezpečiť.

Ondřej Nekovář
CISO, Státní pokladna Centrum sdílených služeb, s. p.
Mgr. Ing. Ondřej Nekovář v současnosti pracuje jako CISO ve Státní pokladně Centrum sdílených služeb, s. p., kde se svým týmem zajišťuje kybernetickou a informační bezpečnost pro národní datové centrum, prvek kritické informační infrastruktury a státní cloud. Další jeho rolí je Chief deception officer (CDO), kdy má na starosti strategický rozvoj prvků aktivní kybernetické bezpečnosti. Jeho specializací je tvorba a plánování scénářů zapojení protivníka a jeho nasazení a counterintelligence operace. Dále se specializuje na problematiku legislativy v oblasti kybernetické bezpečnosti, cloud computingu a aktivní obrany. Je kvalifikovaným školitelem různých technických a procedurálních bezpečnostních kurzů v oblasti deception, counterintelligence a CTI. Je spoluzakladatelem neziskové organizace DEF NOC GROUP pro Českou republiku. Ondřej často přednáší na lokálních i mezinárodních konferencích jako BlackHat, RSA, Hack.lu, Qubit a další.

Jan Pohl
Security Analyst, Státní pokladna Centrum sdílených služeb, s. p.
Ian Pohl aktuálně zastává funkci threat hunter v SPCSS, s. p. Jeho specializací jsou techniky, procedury a taktiky APT útočníků v kontextu nasazení aktivní obrany. Několik let také strávil jako člen Red teamu v nadnárodní korporaci.

Tomáš Barta
vedoucí obchodního oddělení, Veracomp
Tomáš Barta působí jako vedoucí obchodního oddělení ve společnosti Veracomp, distributora s přidanou hodnotou, který zastupuje přední výrobce v oblasti kybernetické bezpečnosti a infrastruktury. Tomáš se na poli kybernetické bezpečnosti pohybuje již patnáct let a posledních několik let se intenzivně věnuje i zvyšování povědomí o kybernetické bezpečnosti uživatelů.

Božetěch Brablc
DATASENSE
Ing. Božetěch Brablc, CISM, ISO 27001 Lead Auditor, profesionál s více než dvacetiletou praxí v oblasti IT bezpečnosti, majitel společnosti DATASENSE s.r.o., která se zaměřuje na konzultace v oblasti IT bezpečnosti a architektury.

Partneři konference

Hlavní partneři
Partneři
Mediální partneři

Pořadatel

Exponet s.r.o.

Již od roku 2000 se věnujeme event managementu, za sebou máme stovky realizovaných akcí a pěknou řádku spokojených klientů. Stejně dlouho pořádáme odborné IT konference, které si kladou za cíl seznamovat účastníky s novinkami v oboru, případovými studiemi i nabídkou produktů společností.